Jesteś Tutaj
Home | BLOG | Dolina Skrzatów magiczne miejsca dla Dzieci.

Dolina Skrzatów magiczne miejsca dla Dzieci.

Dolina Skrzatów magiczne miejsca dla Dzieci

Dolina skrzatów to niesamowicie magiczne miejsce położone koło Łodzi. Stworzone z miłości i pasji. Dedykowane dla dzieci od 4 lat do 99, bo każdy z Nas jest trochę dzieckiem, prawda?

Ale zacznijmy od początku. Dolina skrzatów gdzie ją dokładnie możecie znaleźć?

Dolina Skrzatów położona jest w małej miejscowości Chociszew pod Łodzią. Dojazd jest prosty. Drogi malownicze. Nie wiem jak Wy, ale my uwielbiamy samochodowe wycieczki. Czasami celowo wybieramy pozornie dłuższą drogę aby nie jechać nudną autostradą tylko zobaczyć jakieś nowe zakamarki. Na miejscu znajdziecie mały parking, spokojnie postawicie samochód. Parking jest na trawiastej polanie w zacienieniu drzew.

Poniżej mapka z lokalizacją.

Chociszew 42c, 95-045

Dolina Skrzatów czyli tajemniczy ogród dla dzieci i dorosłych.

Od początku Waszej przygody będziecie pod opieką animatorów, którzy wkładają ogrom serducha w swoją pracę. Po przekroczeniu bramy do świata fantazji rozpoczniecie fantastyczną przygodę pełną magi i skrzacich szeptów. Program zwiedzania trwa około 45 minut. Nas oprowadzał Skrzat Konrad. Uroczy młody człowiek w czerwonej czapce. Taka ciekawostka, Pan Konrad jest skrzatologiem. Wyskoczył wesoło i bez problemu zawiązał serdeczną relację z naszym 5 latkiem. Podał szarmancko rękę i rozpoczął bajanie.

Krasnoludki miały swoje małe domki. Precyzja wykonania robi wrażenie. Na każdym kroku stała inna budowla z innym, ciekawym małym lokatorem. Oczywiście w tle było słychać bajanie naszego przewodnika.

Zwiedzanie doliny przypomina czytanie najpiękniejszej baśni jaką pamiętacie z dzieciństwa.

W ciągu kilku sekund przenieśliśmy się do przeszłości. Poznaliśmy zakamarki historii opowiadane tak zwiewnie i lekko, jak najmilsza muzyka dla uszu.

Szliśmy niesieni nutami opowieści. Sposób i ton wypowiedzi był idealnie dopasowany do małych odbiorców. Było dużo zagadek. Opowieść nie była nudna. To był teatr jednego aktora z zaangażowaną publicznością.

Nasz przewodnik zwinnie przeskakiwał do kolejnych rozdziałów. Poznaliśmy tajemnice słowiańskiej puszczy. Spojrzeliśmy na świat z zupełnie innej perspektywy. Poznaliśmy kulturę Słowian. Coś cudownego.

Oczywiście na każdym kroku towarzyszyły Nam skrzaty. Miały swoje małe domki, osady. One również tworzyły tą magiczną opowieść.

Wierzyliście w krasnoludki? Ja jako dziecko wierzyłam. Szukałam ich uparcie po domu, zastawiałam pułapki w postaci porozrzucanych okruszków.  Czasami wydawało mi się, że słyszę, jak cichutko przemieszczają się po podłodze nocami.

Gwarantuje Wam, że po wizycie w tym magicznym miejscu znowu w nie uwierzycie.

Całość wycieczki wieńczy warsztat na którym zrobicie własnoręcznie laleczkę motankę. Z nią również poznacie magiczną opowieść, którą tym razem przedstawi Wam Wiedźma i zielarka.

Dzieci z dużym zaangażowaniem robiły lalki. Jedna siedzi w moim samochodzie i czekam, aż się rozmota. A dlaczego? Tego dowiecie się odwiedzając Dolinę Skrzatów.

Co mogę powiedzieć na podsumowanie.

Jestem pod ogromnym wrażeniem aury tego miejsca. Jest w nim tyle pasji, tyle serca, tyle precyzji, którą zobaczycie w każdym małym domku i jego lokatorze. Taka perełka na mapie. Warto ją zapisać i odwiedzić. Dzieci otrzymają dużo ciekawych informacji podanych w bardzo lekki i ciekawy sposób. Pochylą się nad mrówką, zajrzą w każdą szczelinę, posłuchają szemrania rzeki. Wszystko jest utrzymane w zgodzie z naturą. Dolina Skrzatów dedykowana jest dla każdego nawet całkiem dorosłego człowieka.

Były wieże i budowle, które wprawiały odwiedzających w zachwyt. Ja czułam się tak, jakbym w jednej chwili znalazła się w ulubionej bajce. I znowu byłam małą dziewczynką, która szukała krasnoludków pod szafą.

O Krasnalce usłyszałam dopiero tutaj. Bardzo ciekawa opowieść. Bardzo. Nawet nie wiecie ile rzeczy możecie przenieść do Naszego świata dorosłych.

Dolina Skrzatów magiczne miejsca dla Dzieci.

O tutaj też się schował mały skrzat

Dolina Skrzatów magiczne miejsca dla Dzieci.

Dolina Skrzatów magiczne miejsca dla Dzieci.

Ważne informacje dla rodziców

  • Parking – jest
  • Zacienione miejsca – są
  • Animatorzy – z sercem wielkim i na dłoni służą pomocą, odpowiedzą na każde pytanie
  • Zajęcia – jak najbardziej: opowiadanie historii, zagadki, szukanie skrzatów i zajęcia manualne
  • Brak gastronomii warto wziąć swoje jedzonko, jest miejsce na kocyk 🙂
  • Bajkowy Klimat – na każdym kroku, będziecie go długo pamiętać
  • Cennik na stronie obiektu dobrze zadzwonić i się umówić większą ekipą będzie weselej
  • Obiekt idealny dla grup przedszkolnych i szkolnych 🙂

Polecamy.

Może również zainteresuje Cię temat Lewityn w Pabianicach magiczne miejsce dla dzieci.

P.S. Jeśli udało się Wam zobaczyć dzisiejszy post, zostawcie po sobie ślad na Facebooku czy w komentarzu Możecie go też udostępnić swoim znajomym. Dziękuję! :*

Podobne artykuły

Do góry