Jesteś Tutaj
Home | PODRÓŻE | Plaże na wyspie VIS plaża srebrna.

Plaże na wyspie VIS plaża srebrna.

Plaże na wyspie VIS plaża srebrna.

Plaże na wyspie VIS plaża srebrna. Muszę Wam powiedzieć, że wyspa ma dużo miejsc do plażowania biorąc pod uwagę jej wielkość. VIS jest podobna do trapezu – najdłuższa linia łącząca wschód i zachód ma 17 km.  Natomiast odcinek łączący północ z południem ma 8 km. Cała powierzchnia wynosi 90 km kwadratowych. Tak jak pisałam wcześniej wszędzie dojedziecie w 20 minut.

Znajdziecie na niej plaże piaszczyste, żwirowe, kamieniste do wyboru i koloru. Oczywiście mieliśmy kilka ulubionych. Pierwsza z nich to plaża srebrna.

Dlaczego plaża srebrna.

Plaża srebrna jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Dlaczego ma taką nazwę? Ponieważ jest wysypana płaskimi białymi kamieniami które nocą wyglądają jak srebrna tafla. Kamienie mają różne kształty są mniejsze i większe, ale faktycznie białe i płaskie. Dzieciaki układają z nich wieże, zamki i inne różne budowle. Powiem Wam, że jak tylko weszłam pierwszy raz na plażę znalazłam kamień w kształcie serca. Taki znak. Oczywiście serduszko zabrałam do domu. Tylko cicho sza – z plaży nie wolno zabierać fantów. Przed plażą jest duży darmowy parking. Do samej plaży idziecie przez cudny las. Totalnie magiczne miejsce. Z parkingu na plażę jest jakieś 500 metrów. Lepiej zabierzcie buty do wody.  

Co znajdziecie na plaży

Na pewno dużo miejsca. Plaża otoczona jest klifami na które spokojnie wejdziecie. Są kamienne półki na których można się wygrzewać, schowacie się również w cieniu drzew. Jeżeli dysponujecie turystycznym hamakiem musicie go koniecznie zabrać. Warunki na jego powiedzenie są tam idealne. Jest bar, który oferuje leżanki do wynajęcia i coś do picia, są lody. Ceny trochę w kosmos w porównaniu z innymi miejscówkami. Ale z drugiej strony fajnie, że awaryjnie można coś sobie kupić. Generalnie nawet przy dużej liczbie osób nie czuć ścisku. Każdy znajdzie kawałem kamienia dla siebie.

Możecie skorzystać z otwartej przebieralni.

Obok głównej plaży srebrnej jest również mała srebrna. Dostaniecie się do niej pieszo albo jeżeli macie – na SUPI -e lub zwyczajnie dopłyniecie. Ta plaża jest młodszą siostrą. Dużo mniejsza, ale równie klimatyczna.

Woda jest krystaliczna i ciepła. Jest mnóstwo rybek więc koniecznie weźcie maski do nurkowania. Zejście do wody jest spokojne, ale dosyć szybko robi się głębiej. Idealna dla dzieci i dorosłych. Jak będziecie na wyspie musicie koniecznie ją odwiedzić. Poniżej kilka zdjęć.

Plaże na wyspie VIS plaża srebrna.

Plaże na wyspie VIS plaża srebrna.

Może również zainteresuje Cię temat Półwysep Pelješac idealne miejsce na niezapomniane wakacje.

P.S. Jeśli udało się Wam zobaczyć dzisiejszy post, zostawcie po sobie ślad na Facebooku czy w komentarzu  Możecie go też udostępnić swoim znajomym. Dziękuję! :*

Podobne artykuły

Do góry