Jesteś Tutaj
Home | LIFESTYLE | RECENZJE | Powiedz mi to szeptem – Kerry Anne King recenzja

Powiedz mi to szeptem – Kerry Anne King recenzja

Powiedz mi to szeptem - Kerry Anne King recenzja

“Powiedz mi to szeptem” Kerry Anne King, Tyt. oryg. Whisper Me This, Wyd. Niezwykłe, Str. 352

Główna bohaterka, Maisey Addington, prowadzi w miarę poukładane życie. Nie jest jej łatwo. Jako samotna matka dwunastoletniej córki Elle, musi włożyć dużo wysiłku, aby ich mały świat był radosny. Praca, którą wykonuje zupełnie nie spełnia jej oczekiwań i w nijaki sposób pokrywa się możliwościami, jakie ma. Dodatkowo słabe relacje z matką….. Tak, jej matka zawsze miała w stosunku do niej wygórowane oczekiwania i co? Nie ma męża, sama wychowuje córkę …… Totalne rozczarowanie…Mimo to Maisey stara się, aby jej rodzina była szczęśliwa i nawet jej się to udaje, do czasu jednego telefonu i strasznej wiadomości….. Matka Maisey jest w śpiączce…..Wracając do rodzinnego domu, Maisey otwiera drzwi do przeszłości.

Czy uda jej się udźwignąć brutalną prawdę?

Czy Maisey pozwoli, aby głęboko pogrzebane tajemnice ujrzały światło dziennie?

Jakie są moje przemyślenia po lekturze?

Książka od pierwszej strony wciąga. Napisana wyjątkowo płynnie. Wartka akcja i burza emocji sprawiają, że ciężko się od niej oderwać. Jestem miłośniczką thrillerów, zawiłych historii rodzinnych, powiedziałabym wielowątkowych, nafaszerowanych emocjami…. Tutaj wszystko znalazłam. Tajemnicę, emocje, akcję, wspaniały język…..

Autorka porusza w niej bardzo poważny problem przemocy domowej. Jest to trudny temat. Osobie, która nie miała kontaktu z przemocą, trudno wytłumaczy proces, jaki zachodzi pomiędzy katem a ofiarą. Książka ukazuje tą zależność. Uzależnienie ofiary od oprawcy. Zaczyna się w momencie, kiedy główna bohaterka jest małą dziewczynką. Wówczas autorka rzuca nam światło, na problemy, z którymi jako mało dziecko musiała się zmierzyć. Jakie piętno odcisnęła na niej przemoc, jakiej zaznała? Jakie tajemnice skrywa jej rodzinny dom?  Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po “Powiedz mi to szeptem” Kerry Anne King….

,,Kerry Anne King pisze z ogromnym zrozumieniem i współczuciem dla ludzkiej natury, a jej najnowsza powieść, Powiedz mi to szeptem, nie jest wyjątkiem. Sekrety, przez lata skrywane w trosce o dobro rodziny, wychodzą na światło dzienne. Wybory dokonane w przerażających okolicznościach są najbardziej porywającym i druzgoczącym serce wątkiem. Jeden z takich wyborów prześladował matkę Maisey przez całe życie i pozostawił po sobie nieufność oraz niemalże nierozwiązywalną tajemnicę. Maisey potrzebowała bezgranicznej wiary i odwagi, aby podążać za wyznaczonymi wskazówkami, które nie zawsze były proste. Mimo to ta tak bardzo realna i wzruszająca historia pokazuje nam, że warto walczyć do samego końca. Pokochałam tę książkę”.

Barbara Taylor Sissel, autorka bestsellerów Crooked Little Lies i Faultlines

Serdecznie polecam tą pozycję. Zapraszam was również na stronę wydawnictwa o tu Wydawnictwo Niezwykłe.

P.S. Jeśli udało się Wam zobaczyć dzisiejszy post, zostawcie po sobie ślad na Facebooku czy w komentarzu  Możecie go też udostępnić swoim znajomym. Dziękuję! :*

Podobne artykuły

Do góry