Klocki do nauki matematyki NEMI są odpowiedzią na pytanie czy matematyka może być fajna i czy może stać się wesołą zabawą?
Jak wiedzie mój najmłodszy narybek ma lat 6. Liczyć już potrafi, bo lubi i sam z siebie się uczył – z lekką pomocą oczywiście. Niebawem czeka Nas przygoda w szkole. O grach matematycznych czytaliśmy w internecie. Ponieważ Natan uwielbia grać pomyśleliśmy czemu nie, może warto zobaczyć co to jest i z czym to się je. Wybór padł na zestaw do nauki matematyki z klockami NEMI. Koniecznie przeczytajcie dlaczego.
Klocki NEMI – co to jest.
Klocki NEMI mają na celu urozmaicić naukę matematyki, która dla wielu milusińskich bywa zwyczajnie nudna i bezbarwna. Są one również odpowiedzią na problem: jak w prosty sposób zrozumieć matematykę i sprawić, aby dzieci ją polubiły. Klocki są multi sensoryczną pomocą do uczenia dla nauczycieli jak i rodziców.
Klocki Nemi powstały jako odpowiedź na potrzebę wprowadzenia liczmanów, które bezpośrednio nawiązywałyby do ludzkich dłoni, czyli części ciała intuicyjnie i najchętniej wykorzystywanej przez dzieci podczas wykonywania rachunków.
Klocki pozwalają w naturalny sposób przeskoczyć moment korzystania z dłoni na pracę na zewnętrznym zbiorze zastępczym. Podstawowe reguły matematyczne wprowadzane są początkowo na zasadzie naśladownictwa a następnie samodzielnej pracy i doświadczania, co jest spójne z rozwojem młodego człowieka – nauka przez patrzenie + nauka przez działanie.
Klocki pomagają w eliminowaniu trudności związanych ze zrozumieniem zagadnień matematycznych na etapie edukacji początkowej
Sprawiają, że dzieci mogą spojrzeć na matematykę z innej perspektywy.
Zachęcają do samodzielnej nauki i pracy.
Do klocków zostało opracowanych wiele ciekawych gier planszowych. Są one wisienką na torcie. Podczas zabawy można wdrożyć zdobyte matematyczne umiejętności i jeszcze je poćwiczyć. Matematyka przestaje być nudną nauką. Pamiętajcie im więcej śmiechu i zabawy tym lepiej.
Dla kogo są gry matematyczne NEMI.
Tak jak napisałam wyżej, gry matematyczne w pewien sposób wieńczą naukę jak również są bardzo fajną formą gdzie przez zabawę ćwiczymy z Naszymi dziećmi zdobyte umiejętności. Według mnie można zacząć w nie grać od momentu kiedy Nasze dziecko wykazuje zainteresowanie tematem czyli liczeniem, cyferkami.
W Naszym przypadku graliśmy z wesołym i rezolutnym 6 latkiem. Co mogę powiedzieć? Oczywiście nie graliśmy bardzo długo. Maluch po 20 minutach zaczynał się nudzić. Jest to całkowicie normalne na tym etapie rozwoju. Ale sama gra była bardzo ciekawa i skłaniała do nauki. Ponieważ Natan uwielbia cyferki to przepadł. Zestaw do gier ma wiele ciekawych elementów i nawet jak Nasze dziecko nie skupia się na grze może układać wzory z kwadracików na tablicy magnetycznej. Obrazować cyferki. Jest na prawdę duże pole do popisu. Wszystkie magnetyczne elementy są bardzo starannie wykonane i aż chce się nimi bawić. Ja sama miałam frajdę. Serio.
Dziecko może ćwiczyć dodawanie na klockach które obrazuje tak naprawdę dodawanie na paluszkach. Klocki składają się z kwadratów i prostokątów które liczą od 1 do 5 pól. Są kolorowe i wygodne w użyciu. W obrazowy sposób pokazują wynik dodawania i odejmowania. Połączenie nauki z zabawą jest bardzo fajne zarówno dla dorosłego jak i dla dziecka.
Tablica magnetyczna bardzo ułatwia i urozmaica przygodę z klockami NEMI.
Można dodawać odejmować budować – mamy to, czego zapragnie wyobraźnia dziecka w danym momencie.
Możecie obejrzeć na kanale YouTube dedykowane filmiki do poszczególnych gier oraz lekcje tematyczne. Bardzo ciekawa garść inspiracji. Szczerze polecamy 🙂
Dlaczego gry matematyczne są fajne.
Odpowiedź jest prosta. Uczymy się przez zabawę i spędzamy razem fajnie czas. Nie ma nic lepszego. Do wyboru macie kilka gier:
Wąż w lesie – na swojej drodze gracze napotykają zadania matematyczne językowe i sprawnościowe.
Labirynt – gra logiczno – matematyczna z elementami strategicznego myślenia.
Dżdżownica – wyruszamy w podróż poszukiwania brylantów. Różne rodzaje kostek do gry regulują poziom trudności dzięki czemu grę można dopasować do wieku i możliwości graczy.
Ślimak – dzięki tej grze będzie doskonalić mnożenie. Zadaniem uczestników jest jak najszybsze dotarcie do mety. Grę można modyfikować w zależności od poziomu dziecka i umiejętności jaką chcemy ćwiczyć.
Mrowisko – dzieci wcielają się w rolę mrówki i poruszają się po mrowisku wykonując kolejne obliczenia.
Wąż w lesie – na swojej drodze gracze napotykają różne zadania do wykonania.
W każdej z gier pomocne są klocki NEMI, które w obrazowy sposób pomagają w działaniach matematycznych. Produkt został wykonany z niesamowitą starannością i dbałością o detale. Począwszy od pudełka przez poszczególne elementy zestawu. Produkt otrzymuje od Nas ocenę celującą i pełną rekomendację. Bawcie się razem to jest na prawdę fajna przygoda.
P.S. Jeśli udało się Wam zobaczyć dzisiejszy post, zostawcie po sobie ślad na Facebooku czy w komentarzu Możecie go też udostępnić swoim znajomym. Dziękuję! :*
Może również zainteresuje Cię temat WYSTARCZY CHCIEĆ